Keď príde sezóna peľu, spoľahnem sa na Stopalerg

Zuzana je na peľ tráv alergická už vyše 15 rokov. Kvôli silným záchvatom niekedy nemohla výjsť ani z domu. Užívanie Stopalergu jej pomohlo stlmiť príznaky a vysadiť kortikoidy.

Alergiou na peľ tráv trpím už vyše 15 rokov. Najväčšie problémy mám počas prvého mesiaca sezóny, v tom období som po minulé roky musela brať antihistaminiká + kortikoidy do nosa (niekedy aj dvakrát denne), niekedy ešte aj antihistaminiká do nosa a očí. Okrem toho dodržiavam režimové opatrenia a vyplachujem nos slanou vodou. Tento rok však bola taká silná sezóna, že mi nič nezaberalo, nemohla som ani vyvetrať a ani na chvíľu vyjsť von, a preto som sa rozhodla skúsiť Stopalerg. Pred kúpou som si preštudovala reakcie iných užívateľov a našla veľa pozitívnych reakcií. Študovala som tiež jeho zloženie a páčilo sa mi, že neobsahuje žiadne agresívne chemikálie, ktoré by mohli vyvolať vedľajšie účinky – dlhodobé užívanie kortikoidov sa neodporúča a po antihistaminikách som ospalá a priberám.

Ako som už spomenula, začiatkom poslednej sezóny som vôbec nemohla chodiť von, dokonca ani na 5 minút otvoriť okno, hneď som mala záchvaty kýchania a nezastaviteľnú niekoľkohodinovú nádchu. Hneď po užití prvých dvoch dávok (spolu 4 tablety) som skúsila ísť na dvor a na moje veľké prekvapenie som tam vydržala takmer hodinu. Pokračovala som v užívaní. Na ďalší (teplý, suchý a veterný) deň som skúsila tréning v prírode. Neuvedomila som si, že moja trasa vedie pomedzi polia plné rozkvitnutej trávy.

Bolo to v týždni, keď peľové spravodajstvo uvádzalo 277 peľových zŕn na m3, pričom problémy začínam mať pri 30. Pred tréningom som užila 2 tablety, vďaka čomu som polovicu tréningu v blízkosti alergénov zvládla bez alergických príznakov. Po polhodine som pocítila prichádzajúce príznaky, preto som užila ešte jednu tabletu a vrátila sa domov, viac sa nestupňovali. Odvtedy som sa naučila, ako tablety čo najlepšie využívať. Stopalerg užívam vždy v sezóne pred pobytom vonku a veľmi mi pomáha. Zatiaľ beriem aj svoje orálne antihistaminiká, vďaka Stopalergu sa mi však podarilo vysadiť kortikoidy a lokálne antihistaminiká, čo považujem za veľký úspech. Možno mi raz umožní úplne vysadiť lieky na predpis.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie