Alergia

Dnes trpí alergiou každý piaty obyvateľ v priemyselne rozvinutých krajnách. Vychádza to z údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Niektoré odhady hovoria, že alergia sa vyskytuje až u tretiny populácie. Za posledných 10 rokov sa výskyt alergií v týchto krajinách zvýšil o štvrtinu a naďalej rastie. V prieskumoch WHO z roku 2000 sa alergické ochorenia objavili na druhom mieste, hneď za vysokým krvným tlakom a kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Dodnes presne nevieme, ktoré faktory spôsobujú rozvoj alergických ochorení vo svete, no významnú úlohu zohrávajú klimatické zmeny a znečisťovanie životného prostredia. Ďalším faktorom môže byť aj zmena citlivosti na alergény a dedičnosť.

Rôzna je aj škála a prejavy alergií. Od najjednoduchšej formy - sennej nádchy, až po život ohrozujúci anafylaktický šok. Avšak ani senná nádcha nie je „obyčajná" nádcha. Je dokázané, že u ľudí so sennou nádchou, je až trikrát vyššia pravdepodobnosť rozvoja astmy.

V liečbe alergických ochorení sa dnes najčastejšie používajú lieky - takzvané antihistaminiká. Tieto lieky však nie sú vhodné pre každého alergika. K ich najčastejším vedľajším účinkom patrí ospalosť či znížená pozornosť. Za alternatívnu liečbu alergií je možné považovať homeopatiu, fytoterapiu či akupunktúru. V posledných rokoch sa aj vďaka najnovším vedeckým zisteniam a experimentom stáva veľmi významnou výživová terapia pomocou prepeličích vajíčok.

Aké alergie poznáme

  1. Alergická nádcha, známa ako senná nádcha, je typická častým kýchaním, zahlieneným či upchatým nosom, škriabaním v nosohltane, svrbením a slzením očí. Môže ju sprevádzať aj zhoršené dýchanie prechádzajúce do sipotu. Spôsobujú ju najmä peľ, roztoče, prach, baktérie, plesne a srsť z psov a mačiek. Môže byť sezónna a trvalá.
  2. Astma sa prejavuje problematickým vydychovaním, často pocitom dusenia. Spôsobuje ju podráždenie priedušiek. Astma môže vzniknúť ako náhla reakcia na konkrétny alergén, ale môže byť aj chronická.
  3. Kožné alergie sa najčastejšie prejavujú ekzémami, ktoré voláme aj dermatitídy. Ide o neinfekčný zápal kože. Objavujú sa v ľahších formách – lokálne liečiteľných, i v chronických formách, u ktorých je potrebné intenzívne dlhodobé liečenie. Poznáme atopický ekzém, ktorý sa vyskytuje už u batoliat a prejavuje sa svrbivým začervenaním kože, neskôr sa postihnuté časti vysušia a zdrsnejú, napokon oblasť začne mokvať a objavia sa chrasty. Kontaktný ekzém sa objavuje najčastejšie u dospelých pri kontakte s dráždivou látkou, napríklad rastlinou, jedlom, niklom obsiahnutom v šperkoch či chemikáliami.

 

bojovnik-proti-alergii-zinokStopALERG plus zinok

Stopalerg je prírodné antihistaminikum. Tento výživový doplnok je vo forme žuvacej tablety s prírodnými glykoproteínmi, ktoré uľavujú od sennej nádchy, astmy či atopického ekzému. Zinok prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému

Bojovník proti alergii

Ako to funguje: Obsiahnuté ovomukoidy majú schopnosť utlmovať serínovú proteázu zvanú trypsín. Trypsín je zodpovedný za spustenie zložitého reťazca chemických procesov pri alergickej reakcii, ako je napríklad podráždenie alebo zápal. Nepriamo tak zabraňuje aj vyplavovaniu histamínu a rozvoju alergickej reakcie. Odporúčaná denná dávka: Dospelí a deti od 3 rokov užívajú 1 dávku (2 tablety), podľa potreby. Maximálna denná dávka je 10 tabliet. Ustanovená maximálna denná dávka sa nesmie presiahnuť. Zloženie: prírodné glykoproteíny, sladidlo: sorbitol (E420), protihrudkovacia látka: magnézium stearát (E470b), Zinok 1,5 mg 15 % RVH** Referenčná výživová hodnota

Späť do obchodu