Účinné látky

Ovomukoidy a ovoinhibítory

Ak trpíte alergiou a hľadáte prírodný produkt, ktorý môžete kombinovať s liekmi na predpis, prípadne ich ním úplne nahradiť, StopALERG je vhodnou alternatívou pre vás. Je prírodný a šetrný k organizmu, je vhodný pre deti od 3 rokov a mnoho zákazničiek ho ocení napríklad v tehotenstve či pri dojčení.

Ovomukoidy a ovoinhibítory, prírodný zázrak na potlačenie alergie

Pri alergii organizmus reaguje rôznymi prejavmi a vyplavujú sa rozličné bioaktívne látky. Uvoľňuje sa histamín, ktorý je zodpovedný za nepríjemné alergické reakcie. Na potlačenie jeho pôsobenia sa užívajú rôzne lieky, mnohé obsahujúce kortikoidy, so silnými a často nepríjemnými vedľajšími účinkami.

Ovomukoidy a ovoinhibítory sú glykoproteíny nachádzajúce sa vo vaječnom bielku, ktoré majú schopnosť inhibovať niektoré z enzýmov prítomných na alergénoch. Môžu znižovať alergickú odpoveď organizmu naviazaním sa na niektoré typy serínových a trypsínu podobných proteáz exprimovaných na povrchu alergénov a takto potláčať vonkajšie prejavy alergických chorôb.

„Organizmus alergika je zaplavený histamínom, vďaka ovomukoidom sa však ďalej neprodukuje a po jeho prirodzenom odbúraní sa už v tele nevyskytuje a alergické prejavy ustupujú."

Ovomukoidy a ovoinhibítory však okrem toho, že pôsobia priamo v centre alergickej reakcie, majú silný preventívny účinok, preto je vhodné ich užívať pred očakávaným zvýšeným pôsobením alergénov. Vďaka užívaniu týchto látok sa alergény nedostanú až k bunkám, ktoré by stykom s nimi spustili alergickú reakciu.

Moc prírodných glykoproteínov poznali už naši predkovia

Tieto účinné látky obsiahnuté v prepeličích vajíčkach sa na potlačenie nepríjemných alergických reakcií používajú už celé stáročia. V starovekej Číne sa používali v boji so sennou nádchou, astmou alebo atopickým ekzémom. Historické pramene odkazujú aj na dnešné Turecko a Francúzsko, kde sú u alergikov obľúbené dodnes.

.

 

bojovnik-proti-alergii-zinokStopALERG plus zinok

Stopalerg je prírodné antihistaminikum. Tento výživový doplnok je vo forme žuvacej tablety s prírodnými glykoproteínmi, ktoré uľavujú od sennej nádchy, astmy či atopického ekzému. Zinok prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému

Bojovník proti alergii

Ako to funguje: Obsiahnuté ovomukoidy majú schopnosť utlmovať serínovú proteázu zvanú trypsín. Trypsín je zodpovedný za spustenie zložitého reťazca chemických procesov pri alergickej reakcii, ako je napríklad podráždenie alebo zápal. Nepriamo tak zabraňuje aj vyplavovaniu histamínu a rozvoju alergickej reakcie. Odporúčaná denná dávka: Dospelí a deti od 3 rokov užívajú 1 dávku (2 tablety), podľa potreby. Maximálna denná dávka je 10 tabliet. Ustanovená maximálna denná dávka sa nesmie presiahnuť. Zloženie: prírodné glykoproteíny, sladidlo: sorbitol (E420), protihrudkovacia látka: magnézium stearát (E470b), Zinok 1,5 mg 15 % RVH** Referenčná výživová hodnota

Späť do obchodu