Ovomukoidy a ovoinhibítory

Ak trpíte alergiou a hľadáte prírodný produkt, ktorý môžete kombinovať s liekmi na predpis, prípadne ich ním úplne nahradiť, Stopalerg je vhodnou alternatívou pre vás.

Je prírodný a šetrný k organizmu, je vhodný pre deti od 3 rokov a mnoho zákazničiek ho ocení napríklad v tehotenstve či pri dojčení.

Ovomukoidy a ovoinhibítory, prírodný zázrak na potlačenie alergie

Pri alergii organizmus reaguje rôznymi prejavmi a vyplavujú sa rozličné bioaktívne látky. Uvoľňuje sa histamín, ktorý je zodpovedný za nepríjemné alergické reakcie. Na potlačenie jeho pôsobenia sa užívajú rôzne lieky, mnohé obsahujúce kortikoidy, so silnými a často nepríjemnými vedľajšími účinkami.

Ovomukoidy a ovoinhibítory sú glykoproteíny nachádzajúce sa vo vaječnom bielku, ktoré majú schopnosť inhibovať niektoré z enzýmov prítomných na alergénoch. Môžu znižovať alergickú odpoveď organizmu naviazaním sa na niektoré typy serínových a trypsínu podobných proteáz exprimovaných na povrchu alergénov a takto potláčať vonkajšie prejavy alergických chorôb.

„Organizmus alergika je zaplavený histamínom, vďaka ovomukoidom sa však ďalej neprodukuje a po jeho prirodzenom odbúraní sa už v tele nevyskytuje a alergické prejavy ustupujú."

Ovomukoidy a ovoinhibítory však okrem toho, že pôsobia priamo v centre alergickej reakcie, majú silný preventívny účinok, preto je vhodné ich užívať pred očakávaným zvýšeným pôsobením alergénov. Vďaka užívaniu týchto látok sa alergény nedostanú až k bunkám, ktoré by stykom s nimi spustili alergickú reakciu.

Moc prepeličích vajíčok v boji s alergiou poznali už naši predkovia

Prepeličie vajíčka sa na potlačenie nepríjemných alergických reakcií používajú už celé stáročia. V starovekej Číne sa používali v boji so sennou nádchou, astmou alebo atopickým ekzémom. Historické pramene odkazujú aj na dnešné Turecko a Francúzsko, kde sú u alergikov obľúbené dodnes.

prepeličie vajíčko 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info