K alergii môžete prísť aj v staršom veku, a poriadne vás prekvapí

Zuzana Stachová Sejáková
22.06.2019

Minulý rok som napísala blog o svojej skúsenosti so Stopalergom. Nedávno som ho odporučila ďalšiemu členovi našej rodiny, mojej 83-ročnej babičke.

V tehotenstve mi Stopalerg pomohol prekonať silné prejavy alergií a dávam ho aj svojim deťom, keďže som spokojná s jeho prírodným zložením a absenciou vedľajších účinkov.

Prednedávnom som ho ponúkla a nasadila aj mojej 83-ročnej babičke. Bola v tej dobe hospitalizovaná, keďže dlhodobo trpí ochorením srdca a tiež tráviacimi ťažkosťami súvisiacimi s črevami.

Počas pobytu v nemocnici sa sťažovala na časté svrbenie chrbta, ktoré sa stupňovalo, a stalo sa v krátkom čase neznesiteľným. Miesta mala červené, podráždené, nemocničné lôžko jej to svojím nepriedušným materiálom len zhoršovalo.

Lekári sa samozrejme sústredili na život ohrozujúce zdravotné problémy a nepríjemné svrbenie a pálenie nestavali pri liečbe medzi priority. Babička dostala na zmiernenie príznakov masť na báze kortikosteroidov, avšak keď som jej postihnuté miesta natierala, pripomenuli mi atopický ekzém, ktorým v rodine trpíme, čo ma prekvapilo, keďže babka nie je alergik a nikdy ekzém nemala.

Skúsila som jej však nasadiť Stopalerg, začali sme dávkovaním 2 tablety 3-krát denne a do 24 hodín najhoršie svrbenie ustúpilo a babke sa uľavilo. Príznaky a zapálené ložiská ustupovali naďalej a postupne sme prešli na dávkovanie raz denne po 2 tabletky.

Verím, že Stopalerg môže byť, po porade s lekárom, pomocou aj pre starších ľudí, u ktorých sa môže kvôli rôznym liekom a liečebným postupom, postupom veku a rôznym iným faktorom, rozvinúť alergia aj v neskoršom veku.

reference-img
Hodnotenie produktu 100%

Komentáre

Miriam Čisáriková

29.08.2018 18:02

Zdravím Vás,zaujímalo by ma,či sa už o tento prípravok Stopalerg zaujímal aj niekto s histamínovou intoleranciou,alebo či máte vôbec nejaké skúsenosti so Stopalergom pri tejto diagnóze.Ďakujem veľmi pekne

Stopalerg tím

03.09.2018 10:11

Dobrý deń pani Čisáriková, posielame našu odpoveď. Účinnosť Stopalergu spočíva v prevencii vyplavenia nadmerného množstva histamínu z buniek imunitného systému. S už vyplaveným histamínom si pri jeho rozklade musi pomôcť organizmus iným spôsobom (ale aj na to existujú lieky ). Tráviace obtiaže má pravdepodobne na svedomí práve táto nadmerná tvorba histamínu a reakcia tráviaceho systmu na tento histamín. Takisto treba obmedzit príjem potravín s vysokou histamínovou náložou (na to existujú tabulky). Čiže ako prevencia vyplavenia histamínu ANO, na zníženie hladiny už vyplaveného histamínu NIE.

Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Viac informácií